Milá čitateľka / milý čitateľ,

Milí čitatelia,

je mi cťou predstaviť Vám stránku, ktorá sa špecializuje na tématiku partnerských vzťahov. Svojim čitateľom sa snažím prinášať odborné teoretické poznatky a aktuálne vedecké výsledky prevažne z oblasti psychológie. Táto stránka je určená všetkým tým, ktorí sú ochotní zamyslieť sa nad tým, akými partnermi boli doposiaľ a akými sa chcú stať. Jedným z cieľov tejto stránky je pomôcť ľudom lepšie sa zorientovať vo svete dezinformácií či poloprávd, ktoré často šíria samozvaní odborníci na ľudskú dušu, partnerské vzťahy a život vôbec. Mojou snahou je vyzdvihnúť prácu skutočných odborníkov na medziľudské vzťahy a uľahčiť výber vhodného partnerského poradcu. V prípade, že máte záujem riešiť vzťahový problém bezodkladne, môžete využiť služby Vzťahovej poradne. Ovztahoch.webnode.sk je totižto jediná slovenská internetová stránka, ktorá poskytuje odborné vzťahové poradenstvo zadarmo!

 

Čo táto stránka ponúka? 

1. Príspevky plné objektívnych informácií s dôrazom na ich aplikovateľnosť do bežného života. Obsah tvoria rôzne psychologické témy, ktoré si vybrali samotní čitatelia. Rubrika vznikla na základe spolupráce so spravodajským portálom Môj priestor (Rubrika Pondelkové stĺpčeky).  

2. Populárno-odborné články, v ktorých nájdete odborné teoretické znalosti doplnené o výsledky vedeckého skúmania zo psychológie napísané štýlom vhodným pre širokú verejnosť. Články sa zaoberajú rodovou problematikou a sú uverejňované so snahou o zlepšovanie rodovej citlivosti u verejnosti (Rubrika Ženy  Muži). 

3. Jednoduché testy vďaka ktorým môžete o sebe, o vašom partnerovi/o vašej partnerke, o vašom milostnom živote, zistiť niečo nové, zaujímavé či podnetné (Rubrika Testy). 

4. Odporúčania inšpiratívnych kníh, ktoré zmenia váš pohľad na partnerské vzťahy (Rubrika Recenzie kníh).

5. Anonymné a bezplatné psychologické poradenstvo zamerané na oblasť partnerského života (Rubrika Vzťahová poradňa). 

6. Pomoc pri výbere psychológa, ktorý sa orientuje na vzťahové poradenstvo (Rubrika Psychológ na blízku).

7. Aktuálne myšlienky, nápady, výzvy (Rubrika Aktuálne).

8. Výsledky vedeckého bádania a odpovede na to, či niektoré zaužívané tvrdenia možno považovať za pravdu alebo lož (Rubrika Mýtus alebo fakt?). 

 

Prečo vznikla táto stránka?

Ako vznikla stránka ovztahoch.sk?

Nápad založiť internetovú stránku, ktorá by sa venovala téme partnerských vzťahov, vznikol nečakane. Možno by sa vnuknutie tejto myšlienky dalo prirovnať k „aha efektu“. Alebo sa o slovo prihlásilo podvedomie? Keď tak nad tým premýšľam, začiatky tohto nápadu siahajú až do roku 2009. Vtedy som bola študentka psychológie a hľadala som letnú brigádu. A našla som takú o akej som ani nesnila! Začala som pracovať ako externá redaktorka pre internetový magazín, ktorý sa zaoberal zdravým životným štýlom. 

S príchodom nového semestra som sa tejto činnosti neprestala venovať. Postupne som začala písať aj pre iné internetové magazíny a rozširovala som okruh tém článkov. Tak som sa dostala k písaniu populárno-odborných článkov na témy partnerského života a k napísaniu svojej prvej (zatiaľ jedinej) elektronickej knihy. 

Vždy som rada písala, ale nikdy som si nepomyslela, že raz budem písať články pre tisícky čitateľov. Rovnako tak som nikdy neuvažovala nad tým, že by som odborné témy mohla priblížiť laickej verejnosti. Povedala som si však: ,,Prečo to nevyskúšať?"

A tak som sa rozhodla spojiť lásku k psychológii s vášňou pre písanie... Prajem príjemné čítanie!

Či už ste sa na stránku dostali úmyselne alebo Vás sem priviedla náhoda, prajem príjemné čítanie!